Chorvatsko vlakem, Černá Hora vlakem, Albánie vlakem, Itálie vlakem, Sicílie vlakem, Rumunsko vlakem, Bulharsko vlakem, Polsko vlakem, Rusko vlakem, Transsibiřská magistrála vlakem

 
 
ID: 656979

Podkarpatská Rus - Pohodový týden - krajem Nikoly Šuhaje

Termín: 06.08. (Čt) - 13.08. (Čt) 2020

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 12 990 Kč

  • Romantic
Ubytování
ubytování v ****hotelu, 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV.
Úvod
V jihozápadní výspě Ukrajiny leží kus země historicky spjatý s námi - Podkarpatská Rus. Téměř dvě desetiletí byla součástí bývalého československého státu. Dodnes je tato část historie všudypřítomná (historické památky, budovy, české nápisy a značení, vzpomínky místních obyvatel). Uvidíme zemi nám tak blízkou, ale kulturou dnes už hodně vzdálenou. Uvyklí na shon a komfort naší společnosti poznáme tvrdý život pod východními Karpaty. Vesničky s dřevěnými domky a kostelíky ležící v hlubokých a zalesněných údolích s divokými řekami a bystřinami nás vrátí o několik desítek let nazpět. Téměř nedotčená příroda v nás bude vyvolávat romantické pocity a nostalgii po dávných časech. Ubytovaní budeme v luxusním hotelovém středisku v oblasti Mežhorje, uprostřed kraje známého z knih Ivana Olbrachta. Náš **** hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV. Provází Martin Mitáš spoluautor knihy Podkarpatská Rus - Verchovina.
Program zájezdu

1. den:
odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko na Ukrajinu.
2. den:
příjezd na ubytování do oblasti MEŽHORJE, snídaně na hotelu, vycházka pod poloninu BORŽAVA, snad nejkrásnější poloninu Podkarpatské Rusi, z vesničky PILIPEC, sedačkovou lanovkou se dostaneme téměř na hřeben, na který vystoupáme a postupně zdoláme nejvyšší vrcholy poloniny - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a STOJ (1 681 m), zpět strmě sestoupíme podél vodopádu ŠIPOT, (túru lze zkrátit a pro sestup zpět můžeme využít lanovku, 15 km, večeře na hotelu.
3. den:
snídaně, výlet do NÁRODNÍHO PARKU SINĚVIR, výstup k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, ochutnávka místní speciality šašliku, procházka romantickými údolími řek Těrebly a Ozerjanky, výstup k vysokohorskému divokému jezírku OZIRCE ve svahu poloniny PIŠKOŇA, koupání v osvěžujících peřejích průzračných říček,15 km, autobusem zpět do hotelu, večeře.
4. den:
snídaně, opět se přiblížíme lanovkou na poloninu BORŽAVA, a tentokrát po pěšinách lemovaných hustými porosty borůvek přejdeme po hlavním hřebenu s nádhernými výhledy do údolí a na panorama celé poloniny až do vesnice RIČKA,17 km, autobusem do hotelu, večeře.
5. den:
snídaně, odjezd autobusem na vlak do města Volovec, výlet vlakem do sedla Beskid, pěšky po hřebeni zpět do hotelu, večeře. V případě nepříznivého jízdního řádu celodenní vycházka po hřebenech nad vesnicí Roztoka.
6. den:
snídaně, výlet do KOLOČAVY za nedávnou československou historií - muzeum Ivana Olbrachta, dřevěný kostelík s hroby četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, skanzen s úzkokolejkou, hroby Nikoly a Eržiky. Vystoupáme „gruzavikem“ na hřeben poloniny KRÁSNÁ, sestoupíme zpět do KOLOČAVY,10 km, občerstvení v bývalé četnické stanici, autobusem zpět do hotelu, večeře.
7. den:
snídaně, autobusem odjezd do vesničky IZA s proutěným zbožím všeho druhu, návštěva druhého největšího města Podkarpatí MUKAČEVA (hrad, centrum města s pěší zónou, poslední nákupy v ohromné tržnici), odjezd přes Slovensko do ČR.
8. den:
dopolední návrat do ČR.
Cena zahrnuje
5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžkový pokoj 3 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč.
06.08. (Čt) - 13.08. (Čt) 2020 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-16%12 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměUkrajina
MístoUkrajina
HotelPodkarpatská Rus - Pohodový týden - krajem Nikoly Šuhaje
1 lůžkový pokoj dospělá osoba
Termín06.08.2020 - 13.08.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Vytvářím objednávku...