Chorvatsko vlakem, Černá Hora vlakem, Albánie vlakem, Itálie vlakem, Sicílie vlakem, Rumunsko vlakem, Bulharsko vlakem, Polsko vlakem, Rusko vlakem, Transsibiřská magistrála vlakem

ID: 619795

Termín: 18.05. (Út) - 23.05. (Ne) 2021

Délka pobytu: 6 dní, 5 nocí

Doprava: Vlakem / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 11 331 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
  • Romantic
Poloha

Kyjev je hlavní město a také největší na Ukrajině. Je to starobylé město se 3 miliony obyvatel. Leží na obou březích mohutného Dněpru.  V historii to bylo centrum mohutné říše východních Slovanů - Kyjevské Rusi. Dnes je to moderní metropole s mnoha obchodními centry a pulzujícím životem. Návštěva katedrály sv. Sofie z 11. století, malebná zákoutí Andrijivského uzvizu – uličky klikatící se od chrámu sv. Andreje po svahu Vladimirské hory do historické čtvrti Podil. Náměstí Nezávislosti Majdan a jiné památky historického města. Kyjevskopečerská Lávra  je historicky i umělecky jedním z nejstarších a nejdůležitějších klášterů staré Rusi. Byla založen v roce 1051 za vlády Jaroslava Moudrého. Jeho první částí byla podle legendy jeskyně ve vesnici Berestov - sídlo knížat.  Byla vyhloubena místním knězem později metropolitou Ilarionem, stala se útulkem prvního poustevníka na Rusi – Antonia. Mnohé náboženské stavby sehrávaly v dávných  dějinách i v současnosti země důležitou roli. Černobyl a Prypjať místa neblaze proslulé jaderné havárie, která nejenže zanechala apokalyptický ráz ve zdejší zóně kolem reaktoru, ale znamenala také definitivní konec éry Sovětského svazu.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" vedle Ceníku. Do Černobylu je průvodce mluvící česky/slovensky.

Program

1. den odjezd z OVA, event. z jiné stanice.(s příplatkem dle tarifu ČD) v ranních hodinách do Košic.

2. den, příjezd do Kieva v dopoledních hodinách (dle JŘ), 3 hodinová okružní jízda městem s česky/slovensky mluvícím průvodcem, po skončení odvoz do hotelu v blízkosti památek jako Lavra, atp.

3. den po snídanni pěší okruh komplex Lavra (bez muzeí), Park Slávy a muzeum 2.svět.války v podnoží sochy "Matka vlast", a jiné památky. Hotel je asi 1 km od Dněpru,  bulvár Chresčatik, památka na dobu poválečného stalinismu ve městě, dnes se bulvár o víkendech proměňuje z rušné třídy na pěší zónu, kde se setkávají muzikanti a jiní umělci, nocleh. 

4.den, po snídani se autobusem vypravíme do Černobylu (pro osoby od 18 let, účastníci musí mít dlouhé kalhoty a musí být zaregistrovaní), nebo do muzea Černobylu. Prohlédneme si také některé zrekonstruované chrámy místními obyvateli, kteří zde žijí neustále od katastrofy.  Po té autenticky navštívíme město Prypjať, které zůstalo opuštěným a zakonzervovaným městem duchu po dramatické evakuaci obyvatel. Ten, kdo by měl obavy z tohoto výletu může si v Kijevě prohlédnout Muzeum Černobylské tragédie - výstava vypráví o největší radioekologické katastrofě. O katastrofě Černobylské atomové elektrárny, o likvidaci a pozůstatcích havárie a jejím vlivu na ekologickou situaci na Ukrajině. Je zde umístěno více jak 7000 exponátů. Jedná se původně o tajné dokumenty, mapy, fotky, osobní věci obyvatel Černobylského regionu. Návrat do hotelu, nocleh.

5.den, po snídani se vydáme na prohlídku a nákupy v různých marketech a obchůdkách. Vždyť v některých obchodech jsou luxusní věci za velmi přijatelnou cenu. Odpoledne odjedeme vlakem v lůžkovém/lehátkovém voze do Košic.

6. den, po příjezdu do Košic, přestoupíme na vlak do ČR.

3. + 4. den v případě nutnosti je možná výměna programu !!

Ubytování

V Kievě je to hotel Kyjev**** se snídaněmi (bufet) 3 noci, 2lůžkové pokoje s možností přistýlky, každý pokoj s WC+sprcha, minibar, klimatizace/topení. Cestou ve vlaku je to 2x ubytování ve 3 event.4 lůžkových kupé, wellnes centrum (služby za příplatek). Z vyšších pater je pěkný výhled na památku a na řeku Dněpr.

Stravování

3x snídaně (bufet), u zájezdu do Černobylu je oběd, hotel má restauraci, event. v blízkosti jsou bufety a obchody

Cena zahrnuje

Jízdenka Ostrava/Hranice-Kiev-Ostrava/Hranice (za příplatek je možný odjezd z Prahy, Pardubic, Olomouce, atp.), lehátkové/lůžkové příplatky: Košice - Kiev - Košice, 3x ubytování se snídaněmi, odvoz z nádraží, doprovod zájezdu (min.12 osob), místní průvodce česky/slovensky mluvící v den příjezdu a celý další den, prohlídka Lavry (bez muzeí), Park Slávy a muzeum 2.svět.války v podnoží sochy "Matka vlast", 2 žetony na metro, zákonné pojištění CK, DPH, poplatek do Garančního fondu.

Poznámka: pokud si budete přát výlet do Černobylu, příplatek  je 2650 Kč. Zájezd js kalkulován s průkazem IN karta. Pokud ji nevlastníte, vyřídíme Vám ji za 200 Kč s aplikací na 3 měsíce.

Cena nezahrnuje

Ostatní strava, vstupy do muzeí, úschovna zavazadel v hotelu i event. na nádraží, výlet do Černobylu a Pripjatě za 2890 Kčs česky/slovensky mluvícím průvodcem,  a vše co není psáno "cena zahrnuje".

Poznámky a slevy

Sleva First minute prodloužena do 31.3.2020 Orientační ceny některých potravin a služeb:

1,5l láhev vody  5 UAH, 1l láhev limonády  6 UAH, párek v rohlíku – 4 UAH,  pivo  7 UAH, jízdenka na metro 8 UAH. vstup do muzea Černobylu 20 UAH, vstup do Kyjevskopečerské Lávry 20 UAH, úschovna na nádraží 30 UAH.

K povolení vstupu do černobylské zóny je nutno dodat tyto údaje:

- Jméno a příjmení, datum narození    

- Číslo cestovního pasu, na který budete cestovat - vstup do zóny je možný pouze s cestovním pasem, jehož číslo je shodné s tím, které nám nahlásíte při přihlášení k účasti

- Státní občanství a povolání

- Podmínky účasti: přihlášení nejpozději 3 týdny před plánovaným termínem exkurse

- exkurse do Černobylu se mohou účastnit pouze osoby starší 18 let bez zdravotních kontraindikací

- pro cestu je nutné zvolit oblečení, které co nejvíce zahaluje tělo:  uzavřená obuv, dlouhé kalhoty a dlouhé rukávy

- všichni účastníci se zavazují řídit se po celou dobu exkurse pokyny průvodce, případně zaměstnanců kontrolních stanovišť.

Co je během pobytu v  zóně zakázáno:

- mít u sebe jakékoli druhy zbraní, požívat alkohol, drogy nebo jiné omamné látky

- jíst nebo kouřit v otevřeném prostranství nebo mimo vyhrazené místo

- sedat si nebo pokládat své věci (fotoaparáty případně kamery na  zem nebo povrchy předmětů a objektů v zóně)

- vynášet ze zóny jakékoliv předměty nebo objekty, dotýkat se předmětů nebo vegetace

- nacházet se v zóně bez odpovědné osoby (odpovědnou osobou se rozumí průvodce nebo doprovázející pověřená osoba)

Sleva pro držitele volných jízdenek FIP 800 Kč

Cestovní pojištění

Kromě zákonného pojištění platí cestovní kanceláře také poplatek do Garančního fondu Ministerstva pro místní rozvoj. Naše CK platí garanci do výše 1 250 000 Kč. Viz: Doklady CK - Zákonné pojištění CK

Číslo poj. smlouvy: 11-63727: kontakt na Europ Assistance: +420 2 9633 9644.

V ceně zájezdu je povinné pojištění cestovní kanceláře ze zákona 159/99 sb.
V ceně není cestovní zdravotní pojištění. CK Halmatour nabízí svým klientům 2 typy pojištění za příplatek: komplexní pojištění Typ A30, A60, A90, nebo pojištění zdravotní a storno zájezdu Typ B (pro Evropu a Středomoří). Jedná se o pojištění UNION pojišťovny, balíček služeb Komplexní pojištění zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh v zahraničí: vzniklé náklady na léky, úraz, repatriace, onemocnění, ošetření a hospitalizaci až do výše 7.000.000 Kč - pojištění asistenčních služeb do výše - bez limitu

dále obsahuje: ubytování spolucestující blízké osoby, náklady na cestu a ubytování blízké osoby, pojištění storno při zrušení cesty ze zdravotních důvodů: do výše max. 80 % z ceny zájezdu, nebo ze složené zálohy na zájezd, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu v zahraničí, pojištění zavazadel (při překonání překážky)

limity viz web stránky: www.halmatour.cz - Doklady - Rozsah a plnění cestovního pojištění -

1 pojištění Typ B pojištění pro Evropu a Středomoří,

2 - pojištění Typ C, pouze na 2 dny

3 - pojištění Typ A30, A60, A90 

18.05. (Út) - 23.05. (Ne) 2021 - 6 dní, 5 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba odj.Ostrava/Hranice
Snídaně
Vlakem/Více odjezdových míst
-10%First minute11 331 Kč
Vybrat termín
21.09. (Út) - 26.09. (Ne) 2021 - 6 dní, 5 nocí
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba odj.Ostrava/Hranice
Snídaně
Vlakem/Více odjezdových míst
-10%First minute11 331 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

50. z 165 hotelů v Kyjevu

Vynikající
64
Velmi dobré
144
Průměrné
140
Špatné
46
Příšerné
29
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Pěkný hotel
Zůstal jsem v tomto hotelu 2krát. Zůstal jsem v nejlevnější místnosti (klasický pokoj). Skutečně se mi líbil výhled ze 17. patra:):) Pokoje nejsou z hlediska novosti nejlepší, vše je trochu... celá recenze s možností překladu
basak a, Ankara, Turecko, 03:40 09.12.2019
Pěkný hotel
Velmi hezké místo. Čisté a uklizené. Na některých místech trochu opotřebovaný. Snídaně formou bufetu byla v pořádku, ale když jsem dorazil kolem 10 hodin, našel jsem hodně věcí studených. Používá... celá recenze s možností překladu
loestergaard1979, Bjerringbro, Dánsko, 00:32 03.12.2019
Socialistický hotel
Pokoje jsou hodně zastaralé, malé a nevzhledné. Recepční umí anglicky a vše bylo rychle vyřízeno. Snídaně jsou dobré se spoustou místních pochutin. Výhled fajn, ale v pokoji i přes klimatizaci velmi... celá recenze s možností překladu
mabecz, Praha, Česká republika, 01:22 19.08.2018
Informace o zájezdu
ZeměUkrajina
MístoČernobyl, Pripjať, kyjev
HotelČernobyl, Propjať, htl. Kyjev
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba odj.Ostrava/Hranice
Termín18.05.2021 - 23.05.2021
DopravaVlakem
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Halmatour, Růžena Halmanová IČO: 62297813
Vytvářím objednávku...