Chorvatsko vlakem, Černá Hora vlakem, Albánie vlakem, Itálie vlakem, Sicílie vlakem, Rumunsko vlakem, Bulharsko vlakem, Polsko vlakem, Rusko vlakem, Transsibiřská magistrála vlakem

 
 
ID: 497065

Transsibiřská magistrála a Krugobajkalka atd. **+

Termín: 30.08. (Čt) - 25.09. (Út) 2018

Délka pobytu: 27 dní, 26 nocí

Doprava: Vlakem / Ostrava

Strava: Snídaně

Cena: 49 770 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
Poloha

Všechny typy tohoto zájezdu jsou zpracovány tak, aby byla možnost dodržování osobní hygieny při ubytování na hotelu - žádné turbázy!, nákup potravin v obchodech na další cestu vlakem. Cestou je naplánována návštěva nejzajímavějších měst.

Neexistuje nic, co by se podobalo Transsibiřské magistrále (zkráceně Transsib). Měří 9288 km, prochází přes sedm časových pásem – v Moskvě snídají, na dálném východě už je odpoledne. Spojuje ruské regiony a Evropu s Asií. Přežila komunistickou revoluci, 2 světové války, zasáhly ji povodně, tuhé ruské zimy a spalující léta. Toto je důkaz mimořádnosti této železniční tratě. Je to nejdelší trať na světě. Cestování ruskými vlaky je poměrně pohodlné, především z toho důvodu, že vlaky jsou o něco širší než ty Evropské, díky širšímu rozchodu. Lůžkové i lehátkové vagony jsou se 3 ev. 4 lůžky. O cestující se stará "děžurnaja" /stevard, ve vagoně je k dispozici samovar s horkou vodou pro přípravu jídel (polévek) nebo nápojů. Stravování je možné i v jídelním voze, ev. nakupovat jídlo na nádražích, kde často "bábušky" prodávají vlastní výrobky: ryby, pirožky, boršč. K tomuto účelu doporučujeme vzít si ešus nebo pod. POZOR! Z důvodu vyřízení víz je možné se přihlásit na zájezd nejpozději 5 týdnů před odjezdem. Klienti, kteří chtějí cestovat vlakem Ostrava-Moskva a zpět, musí mít navíc vízum přes Bělorusko, proto je nutné přihlášení nejpozději 5 týdnů před odjezdem zájezdu.

Program zájezdu na rok 2018 byl rozšířen o návštěvu Jekatěrinburgu a hl.města Burjacké republiky Ulan Ude.  V září 2018 pojede zájezd po celou cestu vlakem jak ve směru do Vladivostoku, tak ve směru zpět, se zastávkami v Čitě a Krasnojarsku.

Program

1. den
Sraz účastníků bude  na letišti Praha Ruzyně - čas bude určen. Po příletu do Moskvy, odbavení, transfer na hotel (MHD), dle časového prostoru prohlídka moskevského metra a jeho nejvýstavnější stanice,
2. den
po snídani, pěší okruh po památkách Moskvy s ruským/českým výkladem: Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, Rudé náměstí, Kreml, kde si prohlédneme ukázky ruské církevní i světské architektury, aj. Program je plánován na 4-5 hodin. Pak budeme mít možnost poobědvat -fakult. Další program asi od 15 hod. si můžeme město prohlédnout s naší vedoucí (dle časového prostoru) např: – katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, chrám Zvěstování, chrám Archanděla Michaela, Kazaňský chrám, chrám Krista Spasitele, obchodní centrum GUM. Odjezd metrem nebo pěší cesta do hotelu, nocleh/pobyt na hotelu zajištěn do 21-22 hod., pak odjezd na nádraží a začátek cesty Transsibiřskou magistrálou.
3. den cesta vlakem, pozorování krajiny a zajímavostí kolem Transsibiřské magistrály

4. den příjezd do Jekaterinburgu, který leží v podhůří Uralu na hranici mezi Evropou a Asií. Město je rozděleno do 2 světadílů. Jméno má po carevně Kateřině l. Po VŘSR byl zde umístěn car Mikuláš ll. a 17. července zde byla vyvražděna celá carská rodina, aby ji nemohli osvobodit blížící se Československé legie. Dnes na místě krvavé vraždy stojí Chrám všech svatých na Krvi, na památku rodiny Romanovových. Ve městě je největší seřaďovací nádraží v Rusku. Ve městě byl postaven nový stadion z důvodu Mistrovství světa ve fotbale, zde se budou odehrávat celkem 4 zápasy. Večer odjezd vlakem do Irkutska

5. + 6. den cesta vlakem, pozorování krajiny a zajímavostí kolem Transsibiřské magistrály

7. den
ve večerních hodinách příjezd do Irkutska, transfer a ubytování v hotelu, volný program, ev. doplněný program dle příjezdu vlaku
8. den
po snídani odjezd do Listvjanky, lodní přesun do Bajkal Port, odtud celodenní výlet historickou železnicí Krugobajkalka (pod ochranou UNESCO) kolem Bajkalského jezera. Trať je z 19. stol., má spoustu technických památek jako jsou tunely, viadukty, mosty atp.. Dnes je to již jen turistická atrakce, transfer na nocleh v Irkutsku.
9. den
po snídani výlet k Bajkalu - celodenní program s místním rusky/česky mluvícím průvodcem: venkovní Architektonicko- etnografické muzeum Tallcy s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků, díky nimž si lze představit, jaký byl život na Sibiři. Příjezd do Listvjanky, zastávka u Šaman Kamne (zde vytéká řeka Angara z Bajkalského jezera), prohlídka Bajkalského ekologického muzea, fakult.lanovkou na vyhlídkové terasy, návštěva chrámu církve Nikolaye Divotcůrve, prohlídka rybí tržnice, v případě časového prostoru shlédnutí bajkalské něrpy (sladkovodní tuleni, žijící v jezeře-endemický druh). Transfer do Irkutska na nádraží a odjezd dále do Ulan Ude. Cesta z Irkutska do Ulan Ude je 7 hod.
10. den
Po příjezdu (v ranních hodinách) do Ulan Ude budou zavazadla uložena na hotelu, kde bude nocleh. Po snídani (fakultativně) bude zahájen program s vedoucím zájezdu, s odjezdem na prohlídku skanzenu a jiných zajímavostí Burjacké republiky. Začíná zde Transmongolská magistrála, která vede do Mongolska a do Číny - Pekingu. Ivolginský dacan: „Chambyn Sume“, největší a nejvýznamnější budhistický komplex na Sibiři, je od Ulan-Ude 30 km. Žije zde kolem třiceti lámů a mnoho žáků různých národností. Nocleh v hotelu v Ulan Ude.

11. den po snídani volno, v poledních hodinách odchod na nádraží a odjezd vlakem dále do Vladivostoku,

12. - 13. den pokračování v cestě Transsibiřskou magistrálou
14. den
ráno příjezd do Vladivostoku, transfer na hotel, fakultativně snídaně. Pak okružní jízda městem s průvodcem rusky/česky mluvícím: maják u mysu "na konci země", konečné stanice Transsibu s památníkem, více jak 9200 km dlouhé - nejdelší trať světa, muzeum TOF, muzeum ponorky "Stalinsky", vyhlídka Orlinskaya sopka, ostrov Russkiy-obranné pevnosti i pláže, přeprava přes Zlatý a Russkiy most - nejvyšší zavěšený most světa, Voroshilovskaya batareya, průliv Bospor, návrat na hotel, program je plánován na 5-6 hod., pak bude volno. Ve Vladivostoku je pomník padlých československých legionářů. Přípitkem se večer rozloučíme.
15. den
po snídani, transfer na letiště, odlet, mezipřistání v Moskvě a přílet do Prahy v pozdních odpoledních, event. večerních hodinách.

---------------------------------------

Pokračování zájezdu "Celou cestu vlakem" v září 2018

Z Vladivostoku odjezd vlakem 15. den večer

16. + 17. den

Cesta vlakem do města Čita

18. den
Příjezd do Čity již po půlnoci, odchod na hotel, ráno snídaně, pak prohlídka města. Někdejší významné město Zabajkalí, dnes 330 tisícové město. Toto bude nejmenší město, které navštívíme. Uvidíme několik památek jako Katedrálu Matky Boží, klášter, památník Padlým železničářům aj. Určitě nikdo nebude litovat této zastávky. Ubytování v hotelu Grand city. Večer odjezd a pokračování v cestě do Krasnojarska

19. den

cesta vlakem po Transsibiřské magistrále

20. den

ráno příjezd do Krasnojarska, uložení zavazadel na hotel fakultativně snídaně, pak prohlídka města. Město leží na řece Jenisej a prochází zde Transsibiřská magistrála, bylo založeno kozáky jako pevnost, bránící nájezdům Kozáků. Je tu několik katedrál, muzea i universita. V přírodní rezervaci je několik bizarních skalních věží a útesů (neboli Červený útes), které daly jméno tomuto městu.

21. den

odjezd v dopoledních hodinách do Moskvy

22. + 23. den

poslední cesta vlakem po Transsibiřské magistrále

24. den

ráno příjezd do Moskvy, ubytování na hotelu, krátký odpočinek, fakult. snídaně, volný program, event. návštěva obchodů v komplexu GUM. Ve večerních hodinách odjezd do Prahy v lehátkovém voze.

25. den

příjezd do Prahy ve večerních hodinách

Ubytování

6x noc v hotelích 2-3*, 1x nocleh v hostelu, 7x noc ve vlaku během cesty Transsibiřskou magistrálou. Hotely mají 2-3 lůžkové pokoje s vlastním WC+sprcha, pouze v 1 případě mohou být WC společné a pokoje pro více osob. Hotely jsou s různým vybavením, ale všechny mají recepci, možnost stravy (min.snídaně), úschovnu zavazadel (za mírný poplatek).

Cena zahrnuje

Letenka Praha - Moskva, Vladivostok - Praha, v ekonomické třídě včetně všech poplatků (do výše 15 000 Kč), jízdné Transsibiřskou magistrálou Moskva -Vladivotok, 6x lehátko ve vlaku - typ kupejnyj, 1x lehátko typ plackartnyi, 6x hotely 2-3* ve 2-3lůž. pokojích se snídaněmi s WC+sprcha, 1x hostel se snídaní, registraci, český vedoucí zájezdu (od 10 osob), pozvání, pěší okruh v Moskvě, okružní jízdy v Irkutsku, Vladivostoku (viz informace), jízdné Krugobajkalkou, lodní přeprava do Port Bajkal, transfery z/na nádraží + na letiště (obvykle MHD), zákonné pojištění CK, DPH

Vlakový zájezd celou cestu: jízdné Transsibiřskou magistrálou Moskva -Vladivotok, 16x lehátko ve vlaku - typ kupejnyj, 1x lehátko typ plackartnyi, 8x hotely 2-3* ve 2-3lůž. pokojích se snídaněmi s WC+sprcha, 1x hostel se snídaní, registraci, český vedoucí zájezdu (od 10 osob), pozvání, pěší okruh v Moskvě, okružní jízdy v Irkutsku, Vladivostoku (viz informace), jízdné Krugobajkalkou, lodní přeprava do Port Bajkal, transfery z/na nádraží + na letiště (obvykle MHD), pěší prohlídka Čita, okruh Krasnojarsk, zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

MHD (kromě transferu z letiště/nádraží), místní dopravu, metro, vízum+poplatek centru (2 500 Kč), cestovní zdravotní pojištění (povinné), servisné (bakšišné) 20 Eur na drobné poplatky, úschovny zavazadel v hotelích, klienti musí počítat s částkou cca 20 Eur - není v ceně zájezdu, vybíráme na místě. Vstupy do památek a muzeí, ostatní strava, 6x příplatek za 1lůž.pokoj 3990 Kč, kapesné a vše co není psáno "zájezd zahrnuje"

Slevy

Sleva LASTMINUTE -4% platí do 29.4.2018 s podmínkou složení zálohy ve výši 50% z ceny zájezdu do 5 dnů od podpisu smlouvy. Doplatke do 29.5.2018. Sleva z ceny zájezdu pro děti až do 11 let.

Zájezd Celou cestu vlakem je zlevněn o 7%.

 

Informace

Akce: 1.záloha na zájezd 10 000 Kč- splatná při podpisu Smlouvy, 2. záloha do 28.2.2018 ve výši 25 000 Kč, doplatek do plné ceny do 20.5.2018, zářijový termín doplatek splatný do 30.6.2018.

Upozornění k programu - pěší okruh v Moskvě je s vedoucí zájezdu-ruský průvodce jen v případě návštěvy Kremlu, okruh Irkutsk a okolí Bajkalu, Krugobajkalkou a ve Vladivostoku jsou objednány od ruské turistické agentury, průvodce je rusky mluvící. Český vedoucí zájezdu překládá výklad z ruštiny, zkráceně vlastními slovy.  Během tohoto programu bude výklad v ruském/českém jazyce - pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno. Některé prohlídky budou zařazeny mimo tohoto navrženého programu a bude nutno si tyto prohlídky zaplatit (prohlídky objektů nemusí zahrnovat návštěvu interiéru). Časový harmonogram může být mírně upraven podle aktuálního jízdního řádu, obsah programu bude dodržen. Náklady na doplněný fakultativní program si klienti platí osobně.  Ruský Rubl je směnitelný nejčastěji za USD ev. Euro. Vedoucí zájezdu: ing. Jana Čechová 

Rozpis pěšího okruhu Moskvy se zkráceným výkladem: Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého -(bez vstupného), Kreml (bez vstupného), kde si prohlédneme ukázky ruské církevní i světské architektury. Program je plánován na 4-5 hodin. Další program v Moskvě je fakultativní, doplněný vedoucím zájezdu. Irkutsk+Bajkal: celodenní program v ceně: lodní přesun do Bajkal Port, odtud výlet historickou železnicí Krugobajkalka (pod ochranou UNESCO) kolem Bajkalského jezera. Trať je z 19. stol., má spoustu technických památek, tunely, viadukty, mosty atp., dnes je to již jen turistická atrakce. Celodenní výlet  kromě vstupů do muzea a skanzenu Talcy, Bajkalského ekologické muzeum, evnt. i návštěva rybí tržnice. Okružní jízda Vladivostokem - bez ceny vstupů. Program je plánován na 5-6 hod.

Orientační ceny vstupů:  Moskva: chrám V.Blaženého 10 Eur, Kreml 15 Eur, Bajkal: muzeum Tallcy 10 Eur, prohlídka Bajkalského ekol. muzea 8 Eur, shlédnutí bajkalské něrpy 8 Eur, Vladivostok: muzeum TOF 8 Eur, muzeum ponorky - vstup 10 Eur. Cena stravy: oběd v restauraci a pod. od 10 Eur. Další fakultativní programy bez ceny vstupů 1 vstup 7-10 Eur,

Zájezd v září 2018 je po celé délce vlakem z Ostravy až do Vladivostoku i zpět. Je možné jej absolvovat letecky do Moskvy + z Vladivostoku do Prahy - tj. stejný zájezd jako v červenci.

Poznámka: K vyřízení víza je nutno předložit: cestovní pas, platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu z Ruské federace, pas musí mít volnou dvoustranu, barevnou fotografii pasového formátu (na fotografii musí být vidět obličej rovně) vyplněný formulář přes internet (na přání vyplníme) kopii smlouvy o cestovním pojištění, která je vystavená jmenovitě na žadatele a platná na celou dobu pobytu, turistické pozvání, - (zařizuje CK). Vzhledem k pohybům cen letenek a jízdenek je možná změna ceny zájezdu, proto se hlaste co možná nejdříve!

Z důvodu vyřízení víz je možné se přihlásit na zájezd nejpozději 5 týdnů před odjezdem. Klienti, kteří chtějí cestovat vlakem Ostrava-Moskva a zpět, musí mít navíc vízum přes Bělorusko, potřeba celkem 3 fota.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" pod Ceníkem

Náš názor

Cestování vlakem je přece jen nejkrásnější!! Uvidíme okolní krajinu, setkáme se se spoustou zajímavých lidí, navšívíme zajímavá místa a města. 

30.06. (So) - 14.07. (So) 2018 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena zájezdu-dospělá osoba
Snídaně
Kombinovaná doprava/Praha
-4%First minute51 312 Kč
Vybrat termín
30.08. (Čt) - 25.09. (Út) 2018 - 27 dní, 26 nocí
Základní cena zájezdu - dospělá osoba
Snídaně
Vlakem/Ostrava
-7%First minute49 770 Kč
Vybrat termín
01.09. (So) - 15.09. (So) 2018 - 15 dní, 14 nocí
Základní cena zájezdu - dospělá osoba
Snídaně
Kombinovaná doprava/Praha
-4%First minute51 312 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

1. z 33 hotelů v Vladivostok

Vynikající
358
Velmi dobré
369
Průměrné
205
Špatné
99
Příšerné
68
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
nice stay in Vladivosotok
I think its best choice for staying in Vladivostok if you find nice hotel. There is a better hotel, but its too expensive. Great location, nice breakfast, good amenities, friendly staff. I wanna... celá recenze s možností překladu
y0ngj00ngk, 14:19 13.11.2017
Thank you!
Everything was good. Friendly staff, comfortable environment. Tasty breakfast with good timing till 11 am. So even if you have late check in, you have enough time to wake up and have a breakfast... celá recenze s možností překladu
kseniao900, 16:00 05.11.2017
Good Hotel
The facility of hotel is relatively new and room is clean. The desk is a bit small and it is not so comfortable to work with PC. Only shower and no bath. Location and view is fine. Totally, I think... celá recenze s možností překladu
685masakazuk, Moskva, Rusko, 18:43 03.11.2017
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoZ Moskvy do Vladivostoku přes Bajkal
HotelTranssibiřská magistrála a Krugobajkalka atd.
Základní cena zájezdu - dospělá osoba
Termín30.08.2018 - 25.09.2018
DopravaVlakem
Odletové/odjezdové místoOstrava
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Halmatour, Růžena Halmanová IČO: 62297813
Vytvářím objednávku...