Chorvatsko vlakem, Černá Hora vlakem, Albánie vlakem, Itálie vlakem, Sicílie vlakem, Rumunsko vlakem, Bulharsko vlakem, Polsko vlakem, Rusko vlakem, Transsibiřská magistrála vlakem

ID: 873161

Všechny barvy a vůně Mexika

Termín: 16.10. (Pá) - 30.10. (Pá) 2020

Délka pobytu: 15 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Dle programu

Cena: 78 191 Kč

Program
1. den:
samostatně odlet z Prahy do Mexico City s přestupem. Po příletu přivítání s průvodcem, transfer do hotelu a nocleh (3 noci).

2. den:
snídaně. Prohlídka historického centra Mexico City, hlavní náměstí Zócalo, Národní palác, Metropolitní katedrála a centrum aztéckého impéria - Templo Mayor. Přejezd do nejznámější archeologické lokality Teotihuacánu. Prohlédnete si pyramidy Slunce a Měsíce, Quetzalcoatlův chrám a zbytky původních paláců, obklopujících tzv. Třídu mrtvých. Cestou zpět krátká zastávka v hlavním poutním místě Mexika, v bazilice Panny Marie Guadalupské. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den:
snídaně. Návštěva Antropologického muzea, jednoho z největších a nejlepších na světě. Oběd na typické lodi trajinera, na níž proplujete skrz tzv. plovoucí zahrady v Xochimilco. Později přejedete do koloniální městské části Coyoacan, kde navštívíte Casa Azul neboli Modrý dům, což je rodný dům a dnes muzeum nejslavnější mexické malířky Fridy Kahló. Návrat na hotel a nocleh.

4. den:
snídaně. Průjezd vysokohorským údolím v blízkosti sopek Popocatépetl a Iztaccihuatl. Cesta vás dovede do Puebla (UNESCO), také známého jako „Město andělů“, které se nachází v úrodném údolí na úpatí pohoří Sierra Madre Oriental. Navštívíte katedrálu, centrum města, kostel Santo Domingo s překrásnou Růžencovou kaplí a tržiště El Parian. Oběd v typické restauraci. Odpoledne prohlídka archeologické lokality Cantona. Odjezd do Xalapy. Nocleh.

5. den:
snídaně. Odjezd do vesničky Coatepec - centrum výroby kávy s návštěvou muzea, jehož součástí je malá kávová plantáž. Krátká zastávka v Antigua de México, kde navštívíte nejstarší kostel a celnici na americkém kontinentu. Přejezd do Veracruz - přístavního města, kde si vychutnáte příjemnou atmosféru živého náměstí, projdete se po přístavním molu. Cesta podél pobřeží vás dovede do tropicky barevného města Tlacotalpan (UNESCO) ležícího na břehu mohutné řeky Papaloapan. Poté vjedete do pohoří Los Tuxtlas a projdete se po náměstí městečka Santiago Tuxtla, kde se nachází největší nalezená olmécká kamenná hlava. Dojezd k jezeru Catemaco. Večeře a nocleh (2 noci).

6. den:
po snídani si v San Andrés Tuxtla prohlédnete výrobu doutníků. Okolí města má dlouholetou tradici v pěstování a zpracovávání tabáku. V blízkosti San Andrés se nachází vodopád Eyipantla, cca 40 metrů vysoký a 50 metrů široký na řece, která odvádí vodu z nedalekého jezera Catemaco, které vzniklo na dně sopečné kaldery a je obklopeno tropickou vegetací. Zastávka u některého ze šamanů, jejichž činnost je v okolí laguny světoznámá. Zbytek odpoledne bude věnován relaxaci. Večeře a nocleh.

7. den:
snídaně. Odjezd do regionu Comalcalco, který je vyhlášený pěstováním původního mexického produkta - kakaa. Na kakaové fince Jesus María se projdete po kakaových plantážích a zjistíte, jak jsou kakaové boby zpracovávány do pochutin bohatých na vůni a chuť. Místní oběd se všudypřítomnou vůní kakaa. Poté odjezd do města Villahermosa, kde navštívíte jedinečný archeologický park La Venta, v němž je rozmístěno několik desítek pozůstatků starověkých Olméků. Poté zbývají ještě cca tři hodiny jízdy savanami, v nichž meandrují velké tropické řeky Grijalva a Usumacint na okraj pralesa a blízkosti ruin prastarého mayského města Palenque. Nocleh v pralese.

8. den:
snídaně. Dopoledne prohlídka starých mayských chrámů v Palenque – jedněch z nejkrásnějších pyramid tzv. „del Mundo Maya“. Obklopeny džunglí vytvářejí unikátní atmosféru symbiózy starověké architektury a deštného pralesa. Kolem poledne odjezd k největší laguně Mexického zálivu - Laguna de Términos. Cestou oběd v místní restauraci. Zastávka v rybářské vesničce Isla Aguada, odkud poplujete lodí na výlet ve společnosti delfínů. Poté přesun do jednoho z nejkrásnějších a nejcitlivěji zrestaurovaných mexických koloniálních měst Campeche (UNESCO). Příjemná večerní procházka po centrálním náměstí, nábřežní promenádě Malecon a nádherné pěší zóně (UNESCO). Nocleh.

9. den:
snídaně. Odjezd do města Becal, proslaveného výrobou nejkvalitnějších palmových klobouků na světě - známých panamáků. Průjezd regionem Puuc, kde se nachází předšpanělská architektura vyznačující se bohatou výzdobou na fasádách. Poté návštěva archeologické zóny Uxmal (UNESCO) s prohlídkou tzv. Kouzelníkovy pyramidy - jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, dále uvidíte např. Čtverec jeptišek, Královský palác - vyhlášený za nejpůsobivější v mayském světě a malé Juego de pelota - hřiště na místní míčovou hru. Oběd v mayské rodině v pravém mayském domě ve vesnici Santa Elena. Přejezd do Méridy, kulturního centra yukatánských Mayů. Panoramatická prohlídka města. Nocleh.

10. den:
po snídani odjezd k ruinám města Chichén Itzá (UNESCO) - nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologická zóna na poloostrově Yucatán. Pyramida El Castillo, známější jako Kukulkánova pyramida, byla před několika lety zapsána mezi Sedm divů moderního světa. Během prohlídky dále uvidíte impozantní hřiště na místní míčovou hru (pelota) nebo Astronomickou observatoř, pro mayský svět netypickou stavbu s kruhovým půdorysem. Zastávka v tropické zahradě Ik Kil na oběd. V této zahradě se nachází impresivní cenota - vápencová propast 30 metrů hluboká, plná křišťálově průzračné vody, ve které se můžete vykoupat. Nocleh.

11. den:
snídaně. Výlet do městečka Valladolid, obydleného téměř výhradně yucatánskými Mayi. Návštěva místního lihovaru, kde ochutnáte likér vyráběný z modré agáve. Poté prohlídka málo známých mayských ruin Ek Balam (Černý Jaguár), jednoho z mála míst, kde je ještě možné stoupnout si na pyramidu vlastní nohou. Krátká projížďka na kolech či rikšou k místní cenotě s možností koupání. K obědu budete mít možnost ochutnat opět jinou tradiční kuchyni dle lokálních receptur. Přejezd do přírodní rezervace Río Lagartos, unikátního systému mangrovníkových porostů. Noční plavba loďkou po kanálech mezi mangrovníky, kde lze pozorovat krokodýly. Nocleh.

12. den:
začátek dne ještě před rozedněním - výlet lodí do rezervace za denního světla, při kterém vás ohromí pohled především na červené plameňáky, bílé pelikány, růžové kolpíky, bukače, mnoho druhů volavek a na další mořské a přímořské živočichy. Pak navštívíte mořské pobřeží v La Colorada, kde si můžete doslova na vlastní kůži vyzkoušet bahenní koupel a poté se opláchnout v nádherně čisté sladké vodě v místní cenotě. Po snídani přejezd do Cancúnu. Individuální volno u Karibiku a možnost samostatné večerní návštěvy některého z vyhlášených cancúnských obchodních center. Nocleh (2 noci).

13. den:
snídaně. Individuální volno s možností relaxace na plážích Karibiku. Nocleh.

14. den:
snídaně. Individuální volno do transferu na letiště. Samostatně odlet z Mexika do Prahy s přestupy.

15. den:
přílet do Prahy.

Destinace
Mexiko
Hotel
Všechny barvy a vůně Mexika
Země
Mexiko

leteckou přepravu Praha–Mexico City, Cancún–Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků • transfery a dopravu v Mexiku klimatizovaným autobusem • 13 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3*/4* hotelech se snídaní • 8x oběd • 2x večeře • vstupy a výlety dle programu • služby česky mluvícího průvodce • služby místního průvodce dle potřeby • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Minimimální počet účastníků
14
Fakultativní příplatky
pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (13 990 Kč) • spropitné pro místní personál.
16.10. (Pá) - 30.10. (Pá) 2020 - 15 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2lůžkový pokoj - 2/0 - Dospělá osoba další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Praha
-78 191 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMexiko
MístoMexiko
HotelVšechny barvy a vůně Mexika
2lůžkový pokoj - 2/0 - Dospělá osoba
Termín16.10.2020 - 29.10.2020 - s dopravou 16.10.2020 - 30.10.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Vytvářím objednávku...