Chorvatsko vlakem, Černá Hora vlakem, Albánie vlakem, Itálie vlakem, Sicílie vlakem, Rumunsko vlakem, Bulharsko vlakem, Polsko vlakem, Rusko vlakem, Transsibiřská magistrála vlakem

 
 
ID: 772045

Termín: 09.03. (So) - 16.03. (So) 2019

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Dle programu

Strava: Snídaně

Cena: 24 951 Kč

Poloha

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" vedle Ceníku

Hášimovské království Jordánsko se nachází na Blízkém východě. Zemi vládne král Abdulláh, má největší rozsah Mrtvého moře, v jeho blízkém okolí je několik památek jako hora Nebo - kde je pohřben Mojžíš, Madaba s největší mozaikovou mapou světa, a také místo kde byl pokřtěn Ježíš Kristus v řece Jordánu. Má spoustu přírodních památek, které není možné nikde jinde na světě spatřit. Biblické příběhy, působení Lawrence z Arábie, patří mezi nepohostinnější země na světě. Turisti se bohužel Jordánsku většinou vyhýbají díky špatné reputaci Blízkého východu. Není třeba mít obavy, protože bezpečnostní situace v Jordánsku je velmi dobrá, kriminalita velmi nízká a cestovatelům nehrozí téměř žádné riziko. Je zde bezpečně i nebezpečně tak, jako všude jinde na světě. Má spoustu přírodních památek, které není možné nikde jinde na světě spatřit. Mezi největší klenoty patří skalní město Petra – UNESCO, pak Mrtvé moře. Dále přírodní rezervace Wádí Rum, a v neposlední ředě jsou tu opět náboženská místa – Hora Nebo, Madaba, aj.  Jordánsko je země, kde se střídá historie s památkami a úžasnými přírodními jevy, zasluhuje si být zaplavená turisty. Na území Jordánska se nachází  několik historických a přírodních klenotů, které jsou zapsaány na seznamu UNESCO. Nabatejská Petra, je navíc považována je to osmý div světa. Tento div světa navštěvuje spousta turistů, však jde také o jednu z nejkrásnějších staveb na světě. Druhým lákavým místem je Vádí Rum. Místo, které okouzlilo Lawrence z Arábie, a určitě uvede do úžasu i vás.
Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Jordánska je brzké jaro nebo pozdější podzim, kdy slunce tak napálí a je zde příjemné počasí. Zima může být na území Jordánska poměrně chladná, ale u Mrtvého moře je teplo stále, protože je více jak 400 m pod úrovní moře. 

  
Program

1.den: odlet Praha/Vídeň v dopoledních hod., přílet do Ammánu, ubytování, prohlídka tržnice, nocleh

2. den snídaně, prohlídka hlavního města Jordánska: citadela, římské divadlo,  Fórum, Odeon, Herculův chrám, bazilika, Umájovský palác. Také některé z pouštních hradů např. Qaser Harana, Quseir Amra atp.

3.den po snídani odjezd do Wádí Rum, prohlídka úžasné scenérie, kterou vytvořila příroda sama. Toto území je spjato s cestovatelem a bojovníkem Lawrenzem z Arábie. Večer příjezd od Petry, ubytování, nocleh

4. den časně ráno snídaně, prohlídka Nabatejské Petry– pokladnice památek a přírody, jakou lze spatřit, starodávná karavanní zastávka na obchodní cestě z Perského zálivu do Gazy po Hedvábné stezce. Celodenní prohlídka komplexu: Triklinium, síq, klenotnice, hrobky, divadlo, individuálně muzeum a klášter. Nocleh v Petře.

5. den po snídani odjezd Královskou cestou, prohlídka AlKaraku-křižácký hrad, spjat s křižáky a Salaadinovými vojsky, Madaba prohlídka města a památek, obzvláště mozaikové mapy Blízkého východu. Další zastávka na hoře Nebo - chrám sv. Lota a Prokopia, kde je pochován Mojžíš, který zde spatřil "Zemi zaslíbenou" ubytování u Mrtvého moře, individuálně večeře, nocleh 

6. a 7. den po snídani volno, relaxace a koupání v Mrtvém moři. Fakultativní výlet: v případě zájmu je možné navštívit Betánii u řeky Jordán, na místě kde byl pokřtěn sv. Jan Křtitel Ježíšem Kristem.

8. den po snídani odjezd do Ammánu, v případě časového prostoru zastávka na tržnici zlatníků, odlet do Prahy

Vybavení

Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny - vlastním sociálním zařízením, varná konvice, TV, klimatizace, fén atd. Některé pokoje mají lednici a minibar.

Ubytování

Mrtvé moře: Grand Dead Sea hotel****, 2 lůžkové pokoje s vlastním soc.zařízením, fén, varná konvice, TV,  klimatizace, balkon, WIFI aj.

Wádí Músa-Petra: La Maison hotel***, 2 lůžkové pokoje s vlastním soc.zařízením, fén, varná konvice, TV,  klimatizace, WIFI aj.

Ammán: Toledo hotel***, 2 lůžkové pokoje s vlastním soc.zařízením, fén, varná konvice, lednice,  TV,  klimatizace, WIFI aj.

Stravování

Ve všech hotelích jsou podávány snídaně: v hotelu Grand Dead Sea formou bufetu, hotel Toledo v Ammánu a hotel La Maison v Petře jsou snídaně podávány formou bufetu nebo A lá carte,  

Cena zahrnuje

letenka Praha - Ammán vč.všech tax a příplatků - turistická třída, transfer z/na letiště, minibus i s řidičem na výlety,  7x nocleh a snídaně, vedoucí zájezdu při počtu min. 8 osob, zák.pojištění CK, DPH  

V ceně není: vízum a vstupy (lze pořídit za 70 JOD jako Jordan Pass), drobné spropitné 20 USD, zdravotní pojištění (toto je povinné), kapesné, ostatní strava a vše co není napsáno "v ceně je"!

Příplatky: vízum 1240 Kč nebo Jordan pass 2170 Kč, který platí i do památkových a historických objektů, např do Petry, muzea v Madaba,  aj.

Cena nezahrnuje

vízum a vstupy (lze pořídit za 70 JOD jako Jordan Pass), drobné spropitné 20 USD, zdravotní pojištění CZP (toto je povinné), kapesné, ostatní strava a vše co není napsáno "v ceně je"!

Slevy a příplatky

sleva First minute je platná do 31.12.2018, sleva pro děti viz tabulka. Příplatky: vízum 1240 Kč nebo Jordan pass 2170 Kč, který platí i do památkových a historických objektů, např do Petry, muzea v Madaba,  aj. Příplatek za single pokoj na vyžádání

Informace

Úroveň zdravotnických zařízení je dobrá, běžné ošetření je možné prakticky v jakékoli soukromé nemocnici, bývá však poměrně drahé a platba je často požadována předem.

Praktická telefonní čísla:

+962    tel. kód Jordánska   +962 6 tel. kód Ammánu

911   Centrální pohotovost (policie, dopravní nehody, zdravotní pohotovost, hasiči/požárníci)

3300/3348          Dotazy na telefonní čísla

196                         Imigrační policie (vízové a pobytové náležitosti)

+962 6 5002777  letiště Queen Alia International Airport – informace

+962 6 5008080 Národní kontaktní centrum

Embassy of the Czech Republic, Halab street 34, Abdoun, 11181 Amman, P.O.Box 2213, tel: +962 65927051-2,

nouzová linka: +962 797301990, vedoucí úřadu: p. Koutský

 

09.03. (So) - 16.03. (So) 2019 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Snídaně
Letecky/Dle programu
-4%First minute24 951 Kč
Vybrat termín
19.10. (So) - 26.10. (So) 2019 - 8 dní, 7 nocí
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Snídaně
Letecky/Dle programu
-4%First minute24 951 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměJordánsko
MístoMrtvé moře, Petra, Ammán, Wádí Rum
HotelGrand Dead Sea
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Termín09.03.2019 - 16.03.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoDle programu
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Halmatour, Růžena Halmanová IČO: 62297813
Vytvářím objednávku...