Chorvatsko vlakem, Černá Hora vlakem, Albánie vlakem, Itálie vlakem, Sicílie vlakem, Rumunsko vlakem, Bulharsko vlakem, Polsko vlakem, Rusko vlakem, Transsibiřská magistrála vlakem

 
 
ID: 636085

Srí Lanka napříč vlakem **+

Termín: 27.04. (Pá) - 08.05. (Út) 2018

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky / Více odjezdových míst

Strava: Dle programu

Cena: 36 490 Kč

  • Vzdálenost od moře - 0 m
    0 m
Poloha

Speciální program: vlakem z Colomba až na poloostrov Mannar,       shlédnutí čajových plantáží z vlaku

železniční stanice a viadukty Demodora - technické zázraky začátku 20.stol., postaveno Brity

Adamův most a jeho pozůstaatky prohlídka a fota z loďky,                  sloní sirotčinec,                                                                                   

safari džípem NP Mineria,                                                                    chrám Budhova zubu

Dmbula - jeskynní chrám,                                                                    Little Adam´s Peak

Kitulgala - možnost raftingu na řece                                                    na poloostrově Mannar možnost kitesurfingu

fakult. relaxační nebo ayurvedská masáž                                           a jiné památky a aktivity

O Srí Lance se říká, že je to perla Indického oceánu. Má nádherné pláže, hojnost přírodních zdrojů, vodopády, zvířata žijící ve volné přírodě. Na úpatích hor jsou rozsáhlé čajové plantáže,  hojnost endemických rostlin. Rostou zde nejvzácnější orchideje, pokud budete mít štěstí, můžete najít drahé kameny a další nerosty.

Srí Lanka, oficiální název Srílanská demokratická socialistická republika,  je to stát na ostrově Cejlon, patří do Asie. Nachází se jen 48 km jižní části Indie, od níž je ostrov oddělen Palkovou úžinou, přes kterou se táhne řetěz korálových útesů zvaných Adamův most. Od ostrova na východ se nachází Bengálský záliv, na jih je to Indický oceán. Největším městem státu je Colombo, ale hlavním městem je Kotte, je to pouze předměstí Colomba.

Program

1.den odlet z Prahy/Vídně, mezipřistání v Dubaji, event. na jiném letišti

2. den v ranních hodinách přílet na letiště v Colombu, přivítání a setkání s českým delegátem. Přesun soukromým autem (30 min.) do nedalekého Negomba, kde se ubytujeme a odpočineme a aklimatizujeme se po náročné cestě.

Hotel: Sea Drift guest House Negombo

3.den Pinnawale/Sigiriya

Po snídani se přesuneme autobusem na vlakovou stanici Ragama a 2 hodin.jízdou pojedene vlakem do městečka Rammbukkana. Poté přesedneme na auto/minibus, který nás odveze na prohlídku sloního sirotčince Pinnawalla, která je nedaleko vlakové zastávky. Sloní sirotčinec je zařízení, které vzniklo v roce 1975 a od svého vzniku si vzalo na starost péči o opuštěná mláďata a dospělé slony, kteří se o sebe nemohou postarat sami. Velmi oblíbené místo, kde můžete přijít do úzkého kontaktu s nádhernými slony indickými. Většina slonů, kteří se zde nachází, byla ještě mláďata, která byla nemocná, zraněná a opuštěná svým stádem. Sirotčinec v Pinnawale se o slony stará, krmí je, udržuje jejich každodenní režim a připravuje je na vypuštění do volné přírody. Po návštěvě sloního  sirotčince nás auto/minibus odveze na místo zvané Sigiriya.

Sigiriya je nádherný palác na vysoké skále, která zničehonic vyrůstá do výšky 200 metrů nad okolní téměř rovnou planinu v centrální části ostrova. Starověké město Sigiriya je přední turistickou destinací Srí Lanky, která bylo prohlášena kulturním světovým dědictvím UNESCO v roce 1982. Také se říká, že by se měla nazývat osmým divem světa, protože je srovnatelná s jinými mezinárodními divy. Do češtiny lze název přeložit jako „Lví skála", který skalní pevnost získala díky hornímu vstupu, který tvoří otevřená lví tlama s krkem.

Po prohlídce se přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme. Celodenní trasa bude trvat cca 5,30-6 hod.

Hotel: JC village Hotel Dambula

4.den: Národní park Minneriya /Dambula /Kandy

Po snídani nás čeká safari výlet do národního parku Minneriya džípem 4x4. Národní park Minneriya  je tvořen lesním a křovinatým porostem ve kterém žijí leopardi, sloni, makakové, sambaři a tak podobně, které můžete při vyjížďce parkem pozorovat. Park je také rájem pro milovníky ptactva. Zdejší dominantou je stejnojmenná nádrž s plochou 1800 ha.  Jednoznačně největším a důvodem, proč navštívit park, jsou obrovská stáda slonů indických, které v podobném množství jinde na světě uvidíte jen stěží.

Pak se autem/minbusem přesuneme do dřívějšího královského města  Kandy. Po cestě se zastavíme na prohlídku jeskynního chrámu Dambulla. Dambula je jeskynní chrám a nachází se v centrální části země, nedaleko města Dambulla. Vznikl  ve 3. až 2. století před naším letopočtem. Tvoří ho více než 80 jeskyní, z nichž byly některé používány mnichy jako meditační místa. Malby a sochy byly postupně přidávány. Součástí chrámu Dambulla je ojedinělá zahrada s unikátním porostem stromů Namal Uyana (železné stromy) , která je údajně nejstarší zahradou na Srí Lance. Od roku 1991 je jeskynní chrám Dambulla zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Odpoledne začíná městským okruhem po Kandy a zahrnuje návštěvu nejposvátnějšího buddhistického Dalaga Maligawa-Chrám Buddhovo Zubu. Na večer shlédneme představení tradičních Kandyjských tanců s ohnivou šou na závěr

Kandy leží uprostřed kopců v centru ostrova a je to hlavní město kultury a sinhálských tradic. Také se zde koná slavnost Esala Perahera. Je to  jedna z největších náboženských událostí v celé Asii. Slavnost pochází z dob vzniku legendy o neslavnější srílanské náboženské relikvii, Buddhovu zubu. 

Chrám Buddhova zubu leží  na břehu jezera a je to nejvýznamnější buddhistická svatyně Srí Lanky. Je zde ukryta legendární relikvie, Buddhův zub, který se na Srí Lanku dostal v 16. století po dlouhém putování z Indie. Po prohlídce města ubytování na hotelu. Celodenní trasa cca 3,40 hod - 4 hod.

Hotel: Hotel Travellers Nest Kandy

5.den: Ella /Železniční stanice Demodara Po snídani v hotelu vyrazíme  z Kandy vlakem do horského  městečka Ella. V průběhu cesty se budeme kochat překrásnými výhledy na čajové plantáže, přejezdy přes mosty a vodopády. Vlakem 41 min. Po příjezdu do města se ubytujeme a pojedeme se podívat na velmi známou vlakouvou železniční stanici Demodara s obloukovým mostem, která je vzdálená od Elly čtyři kilometry. Projdeme se po boku mostu a vychutnáme si krásu krajiny a chladné klima Demodary. Demodara železniční stanice  je malebná a zajímavá vlaková zastávka, postavena Brity na počátku 20. Století. Stanice s devíti obloukový most byly inženýrské zázraky té doby.

Návrat na hotel. Hotel: Hotel Country Comfort Ella

6.den Ella/ Little Adams`s Peak/ Kitulgala/ Colombo. Ráno snídaně v hotelu a před námi je výšlap na Little Adams`s Peak. Cesta do kopce je poměrně snadná. Začátek túry vede skrze nádherné zelené čajové plantáže, kde můžeme potkat i místní sběračky čajových lístků. Pak se autobusem přemístíme do Kitulgaly. Po cestě navštívíme čajovou továrnu, kde se dozvíme, jak se zpracovává čaj. V Kitulgala je známou oblastí pro rafting. Proto zde bude možnost nabídky, sjet si řeku na raftu cca 5 km.

Odpoledne se vydáme do hlavního města Colomba, kde se ubytujeme a můžeme vyrazit do víru velkoměsta na obhlídku či nákupy. Celodenní trasa 6 hod. 35 min. Hotel: Hotel Janaki Colombo

7.den Colombo/Mannar. Ráno po snídani v hotelu máme před sebou dlouhou cestu vlakem do Mannaru. Po příjezdu do města se ubytujeme a můžeme se vydat na krátkou individuální prohlídku města.

Ubytování v hotelu. Vlakem 9 hod.16 min. Hotel: Juli Reception

8.den Mannar

Dopoledne se vydáme na prohlídku města Mannar - je to velké město v  severní provincii a je domovem historického chrámu Ketheeswaram. Město je známe pro své baobab stromy a  pevnost, postavenou Portugalci v roce 1560. Hradby a bašty jsou téměř neporušené, ačkoli vnitřek je z velké části zničen. Dříve bylo známé pro rybolov perel. Moderní město je ovládáno hinduistickými chrámy, mešitami a kostely. Po železnici je město spojeno se zbytkem Srí Lanky na Mannar Line. Zbytek dne odpočinkový den. Kdo bude mít zájem, je zde nabídka kitesurfingu.

Hotel: Juli Reception

9.den Mannar/Negombo   Po snídani budeme individuální volno. Po obědě se  společně vydáme lodí  podívat na Adamův most, také nazývaný Rámův most nebo Rama Setu je řetěz korálových mělčin táhnoucí se mezi ostrovem  Mannar u SZ pobřeží Srí Lanky a ostrovem Raméšvárám u SV pobřeží Indie. Některé mělčiny vystupují nad vodní hladinu, protože moře v této oblasti je velmi mělké. "Most" byl  v r.1480  zničen cyklonem. Začátkem 20.stol. zde chtěli Briitové postavit železniční most, ale zůstalo jen u plánů.  Zpátky pojedeme nočním vlakem do Negomba. Negombo:  bývalá rybářská vesnička nacházející se severně od Colomba i mezinárodního letiště. Negombo bylo založeno roku 1640 Holanďany, poté přešlo pod portugalskou nadvládu. Roku 1796 přešlo pod britskou nadvládu. Dodnes tu najdete domy, které nesou prvky holandské a britské architektury.

10.den Negombo Plážový pobyt.  V nabídce relaxační a arjuveda masáž. Hotel:  Sea Drift guest House, fakultativně lze prohlédnout si město, event. projet lodí kolem ostrovů.

11.den Negombo Plážový pobyt.  V nabídce relaxační a arjuveda masáž. Hotel:  Sea Drift guest House

12.den Odlet do Evropy, po mezipřistání, pokračování v cestě domů.

UPOZORNĚNÍ: pořadí prohlídek může být změneno, obsah prohlídek bude zachován.

Vybavení

Vybavení hotelů: recepce, restaurace nebo bar, pokoje s klimatizací nebo ventilátor, hotely s více poschodí mají výtah, nižší hotely jsou bez výtahu.

Ubytování

Ubytování 2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, každý pokoj má vlastní WC+sprcha, TV, klimatizace, některé mají jen ventilátor, v některých koupelnách je fén. Toaletní potřeby zdarma, ručníky a povlečení.

Negombo - penzion Sea Drift guest House**+ - penzion má bar s občerstvením, některé pokoje mají balkon nebo terasu, společná kuchyně k možnosti uvaření kávy/čaje apod.

Dambula - JC village hotel - klimatizace, lednička, župan, bazén, minibar

Kandy - hotel Traavellers Nest - klimatizace, lednice, rychlovarná konvice, balkon, výhled na hory, bezplatné Wi-Fi, satelitní TV s plochou obrazovkou, minibar a koupelnu se sprchou, fénem a toaletními potřebami zdarma. 

Colombo- hotel Janaki - minibar, klimatizace, v koupelně fén, telefon

Mannar - hotel Juli Reception - klimatizace, telefon, přezůvky do koupelny, výhled do zahrady nebo na moře.

Stravování

V ceně zájezdu jsou snídaně nebo lze vybrat možnost s polopenzí (snídaně a večeře). Strava je podávána formou jednoduchých bufetů, výběr z evropské nebo místní kuchyně.

Cena zahrnuje

letenku Praha/Vídeň-Colombo-Praha/Vídeň do 17000 Kč včetně všech tax

9 x ubytování ve standardních pokojích se snídaní, nebo s polopenzí (dle výběru) v uvedených hotelech nebo na podobné úrovni

1x noc v lůžkovém voze z Mannaru do Negomba.

česky hovořící průvodce po celou dobu zájezdu

vedoucí zájezdu již z ČR (od 8 účastníků zájezdu)

transfer z/na letiště

transfery soukromým vozem během poznávacího okruhu

jízdenky na vlak

pronájem lodě Adamův most

24-hodinová asistenční linka na Srí Lance

asistence na letištích a v hotelech

pronájem džípu ( 4x4)  do Minneria národního parku

vstupy do památek -  Pinnawalla, Sigiriya, Dambulla, Chrám Buddhovo zubu

zákonné pojištění CK a DPH

Cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje:

vízum na Srí Lanku (elektronicky za poplatek 35 USD)

cestovní zdravotní pojištění

strava a nápoje neuvedené v itineráři

spropitné 30 USD (vybírá se na místě),

osobní výdaje a fakultativní aktivity a výlety

místní poplatky dle aktuální doby cesty

Informace

Ceny za fakultativní nabídky: Rafting - 12 USD/osoba

Vyzkoušejte si  rafting na  malebné řece Kelani. Tato aktivita je určena pro každého, kdo je starší 10 let. Naši instruktoři Vám poskytnou komplexní bezpečnostní instruktáž. Uvedená vzdálenost je kolem 5 km. Řeka a její okolí Vás okouzlí  a  Vy prožijete nezapomenutelný zážitek .

Kitesurfing - 147 USD/ osoba za 3 hodiny,  je to sport spočívající v jízdě po vodě na speciálním prkně. Vyzkoušejte si tento netradiční sportovní zážitek pod dohledem našich zkušených instruktorů.

Relaxační masáž 15 USD - jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Pomáhají uvolnit mysl i tělo, posílit vitalitu a zlepšit fyzický i psychický stav organismu.

Ayurvedská masáž 15 USD - Vyzkoušet můžete masáž hlavy, masáž hlavy, šíje a ramen, masáž chodidel, dále masáž hlavy, šíje a zad nebo masáž celého těla. K ajurvédské masáži jsou nezbytné speciální ajurvédské oleje.

Přibližné časy jízdy autobusem

Den

      místo

Čas

 

 Letiště/ Negombo hotel

30 min.

 

 Negombo/Ragama vlakem do Rammbukkana/  Pinnawale/Sigiriya

5 hod. 40 min.

 

Národní park Minneriya /Dambula /Kandy

3 hod. 40 min.

 

 Kandy vlakem do Ella /Train station Demodara a zpět

41 min.

 

 Ella/ Little Adams`s Peak/ Kitulgala/ Colombo

6hod. 35 min.

 

Colombo/Mannar vlakem

------

 

 Mannar/ Adamův most/ a zpět na hotel

1 hod. 30 min.

 

Mannar/ Colombo vlakem noční spoj

------

 

 Negombo plážový pobyt

------

 

 Negombo plážový pobyt

------

 

 Negombo / letiště

30 min.

Přibližné časy jízdy  vlakem

Den

místo

Čas

2.

Ragama do Rammbukkana

2 hod.

4.

Kandy do Ella

6 hod. 28 min.

6.

Colombo do Mannar

9 hod. 16 min.

8.

Mannar do Colombo noční lůžko

9.hod. 16. min

Vysvětlivky: Základní cena 2lůž.pokoj/osoba BB (7-15 os.) = cena je platná při počtu účastníků zájezdu 7-15 osob se snídaněmi

Základní cena 2lůž.pokoj/osoba HB (7-15 os.) = cena je platná při počtu účastníků zájezdu 7-15 osob s polopenzí

Základní cena 2lůž.pokoj/osoba BB (3-6 os.) = cena je platná při počtu účastníků zájezdu 3-6 osob se snídaněmi

Základní cena 2lůž.pokoj/osoba HB (3-6 os.) = cena je platná při počtu účastníků zájezdu 3-6 osob s polopenzí

Základní cena 2lůž.pokoj/osoba BB (2 os.) = cena je platná při počtu účastníků zájezdu 2 osoby se snídaněmi

Základní cena 2lůž.pokoj/osoba HB (2 os.) = cena je platná při počtu účastníků zájezdu 2 osoby s polopenzí

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" pod Ceníkem 

27.04. (Pá) - 08.05. (Út) 2018 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba BB (7-15 os.)
Dle programu
Letecky/Více odjezdových míst
-3%First minute36 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSrí Lanka
MístoSrí Lanka
HotelSrí Lanka napříč vlakem
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba BB (7-15 os.)
Termín27.04.2018 - 08.05.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Halmatour, Růžena Halmanová IČO: 62297813
Vytvářím objednávku...